חברת פז

חברת דלק פז

מעטים יודעים כי חברת דלק פז החלה את דרכה לפני למעלה מ-80 שנה תחת שמה של חברת הדלק Shell העולמית, שמה הראשון של החברה שהוקמה ב 1922 היה Anglo-Asiatic Petroleum ששונה לאחר שנים ספורות לShell Palestine. בשלהי שנות החמישים, בעקבות חרם ערבי, מניות החברה נמכרו ליהודי בריטי בשם אייזיק וולפסון והאחים נחמיאס מצרפת, ששינו את שמה שוב, בשלישית, ל"פז חברת נפט בע"מ". מאוחר יותר, נכנסה ממשלת ישראל כשותפה נוספת בחברה.

מאז, מניות החברה הספיקו לעבור בין ידיים רבות ואנחנו מכירים את החברה בשמה הקצר "פז" ומזהים אותה עם חנויות הנוחות הממוקמות בתחנות הרשת הצהובות הנקראות yellow, הרשת היא חברת בת של פז.

יום פז היא תאגיד מוצרי הנפט המוביל בישראל. בבעלות החברה בית זיקוק נפט גולמי למוצרי דלק שונים המשווקים על ידי חברות התאגיד לצרכנים השונים או מהווים חומרי גלם לתעשיות הקבוצה. פז נחשבת כיום לחברת האנרגיה המובילה בישראל, המתמחה בפתרונות אנרגיה ושירותי דרכים מסוגים שונים.
יום חברת פז מחזיקה בכ-30% משוק האנרגיה בישראל והיא מפעילה את המספר הגדול ביותר של תחנות דלק בפריסה ארצית: 257 תחנות דלק. בתחנות דלק אלה קיימת אפשרות שימוש בהתקן פזומט המאפשר תדלוק מבוקר למנויים.

תדלוק עצמי: בתחנות הדלק של הרשת קיימת אפשרות תדלוק עצמי המאפשרת לנהג להוזיל את הוצאות הדלק.

אתר הבית של חברת פז: www.paz.co.il

באתר הבית של החברה קיימת מערכת נוחה המאפשרת איתור תחנות הרשת ברחבי הארץ.